Pomoc na jihu Moravy, více v přílohách - aktualizováno

Milé sestry, milí bratři,

Včera 24.6.2021 zasáhla ničivou silou region Hodonínska a Břeclavska nečekaná přírodní katastrofa. Jižní Moravou se po sérii silných bouřek prohnalo tornádo. V oblasti aktuálně zasahují záchranáři, vedle rozsáhlých materiálních škod jsou bohužel hlášeny i první oběti a stovky zraněných.

Ještě včera před půlnocí se mimořádně sešli členové synodní rady a vedení Diakonie ČCE. Společně rozhodli o okamžité pomoci postiženým. Z humanitárních prostředků ČCE uvolnili částku 500 000 Kč a prostřednictvím Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE otevřeli veřejnou sbírku. "V modlitbě myslíme na všechny, kdo trpí následky tornáda na jižní Moravě. Hledejme cesty, jak pomoci, třeba finančně prostřednictvím sbírky, kterou vyhlásila naše církev spolu s Diakonií. Všem moc děkujeme za podporu," vyzývá k podpoře synodní senior Daniel Ženatý.

Aktuální opatření k bohoslužbám. Pastýřský list synodního seniora, přání, heslo roku 2021

Pastýřský list synodního seniora ČCE, přání, heslo roku 2021 - v příloze.

Aktuální opatření ke konání bohosužeb nalezete ZDE.

Slovo na doma, bohoslužby on-line z jiných sborů, vysílání ČT

Online bohoslužba pořádaná Spolkem evangelických kazatelůse bude konat v pondělí 25.1.2021 v 17.00 h. K této bohoslužbě srdečně zveme členy i nečleny SpEK, kaplany, výpomocné kazatele, pastorační pracovníky i studenty teologie. Všechny informace jsou také na http://spek.evangnet.cz/node/94

Informace k platbě saláru, Jeronýmovy jednoty a ostatních darů

Více v příloze.

Zdroj Sborový zpravodaj č. 35, leden 2020.

LIPTÁL 2016 - prezentace obce

Biblické zkratky

Viz příloha.

NOVINKY a informace z DIAKONIE ČCE - aktualizováno

Milí přátelé ve sborech ČCE,

je nám velkým potěšením Vám oznámit, že minulý týden Diakonie ČCE překročila hranici 1.000 pravidelných dárců, tedy těch, kteří každý  měsíc trvalým příkazem posílají finanční dar. Mezi dárci je také mnoho členů sborů ČCE, proto bychom Vám chtěli touto cestou poděkovat.

Velice si vážíme Vaší štědrosti a naší vzájemné spolupráce, díky které můžeme pomáhat tam, kde je potřeba.

Jak a kde vybrané prostředky pomáhají?

Každý rok hledáme způsoby, jak být nablízku více lidem, kteří potřebují pomoc. V nejbližších letech nás čekají tři velké projekty, ke kterým zveme pravidelné i firemní dárce.

Stojí za přečtení a zhlédnutí - aktuality, články, videa ...

Liptálský sbor ČCE 2015 - video

Vytvořil Samuel Vaculík.

Jeronýmova jednota - aktualizováno

Viz přílohy.

Novinky z ÚCK - aktualizováno

Sborové zásilky - ZDE.

WWW.100LETCCE.CZ

Další aktuální informace níže a v přílohách.

Vážené sestry, vážení bratři, aktuální znění Církevního zřízení, řádů a dalších právních předpisů ČCE je k dispozici na http://www.evangnet.cz/cce/czr/.

Seniorátní zpravodaj - aktualizováno

Všechny sborové zásilky ÚCK

Doplnění webu - dokumenty, fotografie

Fotografie jsou průběžne doplňovány.

V sekci Dokumenty je vložen: Přehled dat  – liptálský sbor ČCE: Kazatelé - Učitelé - Zpěváci - Varhaníci - Kostelníci - Staršovstvo - Počet členů sboru - Významná data.

Prosba:

zároveň velmi prosíme všechny, kdo by jste mohli pomoci k uvedenému doplnit jakákoliv jména, data či údaje, aby jste informovali správce webu – osobně, na email: jana.vrablik@evangnet.cz, telefon: 571 438 074.

Nejnovější obrázek

20200208 111519 20200207 19025220200208 112452 Bila setkani 6.7.2020Hus liptal 5.7.2020Bohosluzby o. szturc 14.6.202020200614 110938Img 4778mImg 20200614 140412 1mImg 20200614 140326m

about seo